Pasowanie Pierwszoklasistów
24 października 2019Dzień Kropki
30 października 2019Pamiętajmy o wodzie!!!
Niewielki, dystrybutor a tyle korzyści!!!
Przynosimy specjalne małe butelki, bidony, do których nalewamy wodę. Mamy wodę zawsze na lekcji, podczas przerwy, na boisku, na treningach, zabieramy ją ze sobą na wycieczki, na spacery,
9 powodów dla których trzeba pić wodę
Każdy dzień rozpoczynamy szklanką wody. Woda to podstawowy napój w naszym domu. Jest zawsze na stole do obiadu lub kolacji. Popijamy ją między posiłkami
Dlaczego woda jest taka ważna dla naszego organizmu i trzeba ją pić?
- Jest niezbędna w procesie trawienia. Pomaga w transporcie składników odżywczych w naszym organizmie. Bez odpowiedniego nawodnienia nasz organizm nie tylko nie zostanie odpowiednio odżywiony, ale pojawią się nieprzyjemne skutki w postaci zaburzeń w prawidłowym trawieniu.
- Usuwa substancje toksyczne z naszego organizmu, w tym szkodliwy mocznik, który dzięki wodzie organizm może wydalić w rozcieńczonej postaci.
- Dostarcza substancji odżywczych takich jak cukry i cząsteczki tlenu do mózgu. Dzięki temu poprawia się nasza forma psychiczna i zdolność kreatywnego myślenia.
- Reguluje ciśnienie krwi. Niedobór wody powoduje obniżenie ciśnienia, co może prowadzić do gorszego funkcjonowania narządów wewnętrznych i tkanek.
- Wpływa na zwiększenie elastyczności skóry i regenerację naskórka. Odpowiednie nawodnienie organizmu pozytywnie wpływa na poprawę kondycji skóry.
- Przyspiesza metabolizm, powodując szybsze spalanie kwasów tłuszczowych. To pomaga w utracie nadprogramowych kilogramów. Jeśli zależy Ci na schudnięciu i zachowaniu optymalnej wagi pij wodę między posiłkami.
- Woda wraz ze zbilansowaną dietą wpływa na właściwie odżywienie komórek mięśniowych. Zwiększa wytrzymałość organizmu i sprawność fizyczną.
- Zapobiega przegrzaniu organizmu latem i wychłodzeniu zimą, przy niskich temperaturach. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizm prawidłowo reguluje swoją temperaturę.
- Woda jest zdrowa. Gasi pragnienie, jest naturalnie występującym w przyrodzie płynem. Jej stały niedobór w organizmie może skutkować takimi konsekwencjami jak zakażenia dróg moczowych, kamica nerkowa, przewlekłe zaparcia, migreny, udary, zaburzenia rytmu serca, czy nadciśnienie tętnicze.